Tamboermaitre april 2016

201608031palmzondagHet was een mooie viering, Palmzondag. De kinderen waren er met hun palmpaasstokken en tegen het einde van de viering kwam de jeugdband van Scouting om hen naar de Loosduinse Hof te brengen, waar de senioren op hen wachtten. Een feest voor jong en oud! Na de kerk en de koffie reden wij nog even een blokje rond. Vlak achter de kerk liep een jongen over straat, zwaaiend met zijn tamboermaitrestok, afgemeten passen, keurig in de maat. Het leek alsof hij een grote band dirigeerde, maar hij liep heel alleen. Hij genoot ervan en wij ook, maar toch…

Je hebt mensen nodig die de maat slaan, de juiste toon aangeven, de weg wijzen en regie voeren, maar wat heb je daaraan, als er niemand volgt? Al je slepen en werken heeft veel meer zin, wanneer er mensen zijn die meedoen, alle op hun eigen manier. Zelfs de mensen die toekijken en enthousiast juichen en klappen leveren hun aandeel. Moeders met hun kleintjes, jongens op de fiets, voor zo’n vrolijk wijsje…

Het geeft mij een goed gevoel te weten dat er zoveel mensen zijn die met ons meedoen, die enthousiast hun bijdrage leveren, ieder op eigen wijze. Vaak met geld, vaak met gebed, beide nodig. De band is nog aangesloten en er staat flink wat publiek. Dat geeft vertrouwen voor de toekomst, dat wij samen kerk willen zijn. Bidden, werken, spelen, alles wat je samen doet bouwt op. Er zijn voor elkaar en met elkaar, dat is de vreugde van het Evangelie.

Gerard van Dijk