Nu de datum van de Vormselviering dichterbij komt, begint de stemming er goed in te komen. De Vormelingen beginnen elkaar beter te kennen en de sfeer is dan ook heel goed. Woensdag 6 januari was de eerste keer dat we elkaar weer zagen in het nieuwe jaar. Het thema van deze avond was ‘Uitdragen’. We blikten terug op het bezoek aan de broeders. ‘Hoezo, gelofte van armoede?’ vroeg Julia, ‘Een van de broeders had best een duur horloge’! Ook hadden de Vormelingen door, dat de broeders met hun bier brouwen een Missie hebben in deze stad.

Kunnen de Vormelingen er voor uitkomen dat ze gelovig zijn? Middels een rollenspel probeerden we dat uit. Doen alsof viel niet mee en menig Vormeling kreeg de slappe lach! Hoe dragen we ons geloof uit en hoe kunnen we een steentje bijdragen aan een betere wereld? Om dit uit te beelden kregen de Vormelingen een steen uitgereikt, die ze konden beschilderen met hun ‘droom’. Julia beeldde dit uit door de steen als lieveheersbeestje, symbool tegen zinloos geweld, te beschilderen. Andere Vormelingen kozen een hart of kleurden de steen helemaal roze als teken van zachtmoedigheid. Timothy kleurde zijn steen met de driekleur van Frankrijk, als symbool van saamhorigheid tegen terrorisme.

IMG_3833 IMG_3841  IMG_3845IMG_3860