Vormelingen brengen bezoek aan de Broeders van Sint Jan

In het centrum van Den Haag, Oude Molstraat, is de priorij van de Broeders van St. Jan. Met de Vormelingen brachten we daar, op woensdag 16 december, een bezoek. Gastvrij werden we ontvangen door broeder Johannes Paulus, die de rondleiding in de priorij verzorgde. Deze begon in de bierbrouwerij, waar wekelijks 100 liter bier wordt gebrouwen. Niet de omzet van het bier is belangrijk, maar het bier is louter een middel om met mensen in contact te komen, vertelde hij ons. Daarna vierden we, met de vijf broeders die daar wonen, de vespers. Broeder Kornelius Maria legde uit dat de Vespers, wat Latijns is voor avond, een onderdeel is van het Getijden gebed, dat alle monniken over de hele wereld dagelijks bidden.

Daarna was het tijd om aan de slag te gaan in de keuken, om de maaltijd, pizza’s, voor te bereiden. Nadat de tafel feestelijk was gedekt ging broeder Kornelius Maria ons voor in gebed. We hebben heerlijk van de pizza’s gegeten; er was genoeg voor iedereen. Na de afwas hebben de broeders nog iets verteld over hun Missie in deze stad. En natuurlijk ook over hun roeping om monnik te worden: Een leven gewijd aan God, samen met de andere broeders in een gemeenschap.