Een bezoek aan vogelasiel De Wulp op Werelddierendag 

20151004_133431Op zondag 4 oktober, Werelddierendag, ofwel de feestdag van de heilige Franciscus, gingen we met M25 Den Haag Zuid naar vogelasiel De Wulp aan de Heliotrooplaan. In de Pastoor van Arskerk had diaken Jos van Adrichem eerst verteld over het leven van Sint Franciscus en een verhaal uit het leven van deze diaconale heilige voorgelezen. Na de lunch waren we naar De Wulp gewandeld. We hadden een zak broodkorsten meegenomen omdat we dachten dat de vogels die wel zouden eten, maar de eigenaar van het vogelasiel zei dat hij ze aan de meelwormen, het voedsel voor de vogels, zou voeren. Bij de Wulp kregen we een rondleiding. Eerst gingen we naar de ruimte waar gewonde vogels worden geopereerd als dat nodig is. Daarna namen we een kijkje bij de jonge vogels die daar waren gebracht omdat ze gewond waren. In hun hokjes lagen pluche beesten waar ze lekker warm tegenaan konden zitten. Deze jonge vogels kregen een soort papje van granen en zaden te eten. 20151004_133720In een andere ruimte zaten grote vogels die daar moesten herstellen van bepaalde verwondingen. Sommigen kregen wisselbaden omdat ze daar rustig van worden en daardoor bijdraagt aan de genezing. Als laatste gingen we naar de buitenverblijven. De vogels moeten daar eerst laten zien dat ze weer goed kunnen vliegen en zichzelf kunnen redden voordat ze weer vrij worden gelaten in de natuur. De rondleiding was heel interessant en we hebben veel bewondering gekregen voor de vrijwilligers die daar met heel veel geduld en liefde de zieke en gewonde vogels verzorgen.

20151004_134538 20151004_135248