Een middagje armoede

Omdat het de eerste zondag van april Pasen was, en we toen geen M25-bijeenkomst hadden, zijn we op zondag 12 april bij elkaar gekomen. Keita heeft ons toen over haar ervaringen met het inzamelen bij de supermarkt verteld. De bijeenkomst stond in het teken van armoede. Diaken Jos vertelde een verhaal over een meisje dat bij haar gescheiden vader woonde, die niet  genoeg geld had om een computer te kopen, waardoor ze veel last had van onbegrip bij klasgenoten en leerkrachten. Ze werd daarom boos op haar vader. Ze kreeg daar spijt van omdat ze diep in haar hart wist hoeveel haar vader van haar hield. Dat maakte haar gelukkiger dan alles wat ze zou kunnen krijgen als haar vader rijk zou zijn geweest. Na het verhaal hebben we het armoedespel gespeeld, een soort ganzenbord waarbij je op bepaalde vakken moet betalen en op andere vakken oplossingen moet bedenken voor situaties waarin je iets niet kan betalen, bijvoorbeeld: als vrienden je vragen om mee naar de bioscoop te gaan en je hebt geen geld om de entree te betalen, wat doe of zeg je dan? Het was met negen M25-ers een hele boeiende en gezellige bijeenkomst. Martha Vermeulen had voor heerlijke broodjes en andere versnaperingen en drankjes gezorgd.