4 december sint Barbara

Barbara was de dochter van een rijke ongelovige, die haar tegen ongewenste invloeden wilde beschermen. Zij weigerde te trouwen met een ongelovige, zoals haar vader wenste. Daarom sloot deze haar op in een toren. Ondanks deze eenzame opsluiting bleef zij trouw aan haar geloof en liet zelfs in de toren een derde raam maken, als verwijzing naar de Heilige Drieëenheid. Dat was te veel voor haar vader en hij stelde haar voor de keuze: zweer je geloof af of de dood! Barbara koos voor het laatste. Zij werd gemarteld met brandende toortsen en daarna onthoofd. Haar vader werd op slag door de bliksem getroffen. Barbara is één van de veertien noodhelpers. Zij is patrones van de brandweerlieden, de mijnwerkers (tunnelbouwers) en vele andere beroepen.  Barbara wordt aangeroepen tegen blikseminslag.