Het eeuwfeest van de Familiekerk

Zondag 6 november waren we bij elkaar om dit eeuwfeest te vieren. Onze bisschop, mgr J. van den Hende was erbij. Hij sprak bemoedigende woorden, zoals : “Geweldig om het jubileum te kunnen vieren. Een kerk waar je niet om heen kunt, zoals die daar ligt op dit pleintje, met die grote afbeelding van de Heilige Familie. Hier hebben een eeuw lang mensen kracht gevonden. Verschillende generaties konden hier bij elkaar zijn en hun geloof vieren. Als je hier de kracht vindt, voeding krijgt, dan kun je dat mee naar huis nemen. Dit jubileum laat u niet onverschillig. Misschien is deze plek wel een tweede huis. U komt hier bijeen om te bidden en uw eigen bijdrage aan de opbouw van de gemeenschap te leveren. We zijn met deze gemeenschap al honderd jaar met de Heer onderweg, op de weg van het Evangelie.

Heilige familie is de naam van de kerk: Maria, Jozef en het kind Jezus. Een familie met elkaar, niet allemaal dezelfde achternaam en postcode, maar wel met dezelfde gezindheid, dat we weten dat de Heer van ons houdt. Dat mogen wel elke keer merken als we hier samen zijn. Maar we mogen ook naar buiten en naar elkaar laten zien dat de liefde van God gedeeld mag worden. Christus verspreiden is zijn liefde laten zien; Christus verspreiden is op de eerste plaats zijn woord verspreiden; Christus verspreiden betekent dat wij als kerk Hem een plek geven. Niet voor niets wordt gezegd dat wij een tempel zijn van God… “

Aldus Mgr Van den Hende.

Na de Eucharistieviering was er koffie met wat lekkers en een voortreffelijke lunch. Wie de rest van de feestelijkheden niet mee wilde maken kreeg bij vertrek een herinnering en een fotoboekje mee. Dat sloot mooi aan op de kleine tentoonstelling van curiosa van vroeger in de zijkapel. Het nonnenkoor en Vocanimo verzorgden een concert.

 

Het sluitstuk van de dag was de musical “Het beste zit van binnen”. We konden zien en meemaken dat iedereen kansen heeft en zijn eigen kwaliteiten. Een mooie opsteker, zeker gezien de toespraak van mgr Van den Hende. De musical werd opgevoerd door de KISI-kids, en een aantal kinderen uit onze parochie. (Kijk naar de musical: )   https://youtu.be/-O23gOQRqs4

Het was een mooi feest!