Het feest van de Drie Eenheid KWD 12 juni 2022

De Drie Eenheid: Vader, Zoon en Heilige Geest, dat  vierden wij vandaag ook in de Kinderwoorddienst in de H Familiekerk. Er was een mooie tekst vertaald uit het Heilig Evangelie in Kindertaal die we eerst met elkaar gelezen hebben. Zelfs de kleinste (2 ½ jaar oud) zat heel aandachtig te luisteren, bij zo’n moeilijk onderwerp dat zelfs voor volwassenen zo moeilijk te begrijpen is. Misschien kun jij wel drie dingen bedenken die jouw vader of jouw moeder voor jou betekenen. Jouw vader is je opvoeder, je verzorger en degene die jou liefde geeft. Maar het blijft jouw vader, in welke rol hij zich ook begeeft.

Tijdens de uitleg van Miranda werden ringen gemaakt van papier die aan elkaar werden vastgemaakt. Eén van de kinderen kwam op het idee om de ringen allemaal met elkaar te verbinden, zoals de Drie-eenheid ook met elkaar verbonden is. De kinderen maakten ook een driekantige kaars die zij kleurden en versierden. De kaars staat symbool voor God. De drie kanten voor Vader, Zoon en Heilige Geest. Daarna werd de kaars in elkaar gevouwen en vastgeplakt. En de kaars kan alleen branden als alle drie kanten en vlammen met elkaar verbonden zijn.

Het was maar een klein groepje vandaag, maar we hebben fijn met elkaar gepraat en het was heel gezellig!

Het team van KWD van Titus Brandsma,
Miranda en Linnet.

Kijk  ook op onze pagina facebook:  https://www.facebook.com/4EvangelistenKinderen
en deel het met de anderen zodat meer “kinderen tot Jezus kunnen komen!”