14 mei Heilige Corona – een patroonheilige tegen epidemieën

Corona of Korona is de naam van een relatief onbekende heilige van de katholieke kerk. Zij is waarschijnlijk rond 160 in Egypte of Syrië of Antiochië geboren. Zij stierf rond 177 op 16-jarige leeftijd de marteldood. Het was een tijd van vervolging van christenen. Met haar werd St. Victor van Siena omgebracht. Mogelijk haar vader, maar andere bronnen noemen Corona als de vrouw van deze martelaar. Ze werd gearresteerd, omdat ze probeerde mensen te troosten die werden gemarteld. Haar dood was erg wreed. Haar lichaam werd vastgemaakt tussen twee gebogen palmbomen. Toen de palmbomen terugbogen werd haar lichaam aan stukken getrokken. Houthakkers, indachtig de palmbomen van haar marteldood, zochten vaak bescherming en hulp van St. Corona. De heilige wordt vooral vereerd in Oostenrijk, Beieren en Bohemen.
Wij gedenken haar op 14 mei.

De Oostenrijkse munteenheid werd tot 1924 “kroon” genoemd naar de heilige Corona. Deze heilige wordt ook aangeroepen bij geldzaken;  ze is de beschermheilige van zakenmensen en houthakkers.  De heilige Corona wordt om  “standvastigheid in het geloof” aangeroepen en bij plagen en epidemieën.

Laten we haar dus speciaal aanroepen in deze dagen, om bij God onze voorspreekster te zijn tegen het Coronavirus!