13 mei Sint Servaas

Servaas leefde in de vierde eeuw. Op de concilies van Sardica en Rimini verdedigde hij het rechtzinnige geloof in Jezus. Hij was ook gezant van keizer Maxentius en keizer Constantijn. In die tijd werd hij gekozen tot bisschop van Tongeren. Na een jarenlange reis kwam hij terug in Tongeren. Daar was het geloof zo vervallen dat hij de bisschopszetel naar Maastricht verplaatste. Omdat de hunnen optrokken dacht Servaas het gewenst om naar Rome af te reizen voor de strijd. Maar in Rome vond men het beter dat hij terugging naar zijn eigen bisdom. Hij reisde via Tongeren waar hij de mensen wist te overtuigen zich te bekeren. Door de dreiging van de Hunnen liet hij de relikwieën van Tongeren overbrengen naar Maastricht. Servaas stierf in 384.

Mogen wij, net als Servaas en op zijn voorspraak, altijd het juiste woord vinden en het goede doen om de boodschap van het Evangelie door te geven.