Rusland en Oekraïne toegewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria

Op het Hoogfeest van de Aankondiging van de Heer (Maria Boodschap), vrijdag 25 maart, om 17.00 uur zal in Rome paus Franciscus Rusland en Oekraïne toewijden aan het Onbevlekt Hart van Maria. Daarmee plaatst de paus Rusland en Oekraïne onder haar bescherming. De toewijding vindt plaats in de Sint-Pietersbasiliek. De toewijding zal op verzoek van de paus ook plaatsvinden in Fatima en in alle bisdommen over de hele wereld.

De paus heeft het gebed voor de Akte van Toewijding aan het Onbevlekt Hart van Maria toegestuurd aan alle bisschoppen wereldwijd. Hij heeft de bisschoppen daarbij gevraagd om op hetzelfde tijdstip met hem te bidden om de mensheid als geheel en Oekraïne en Rusland in het bijzonder toe te wijden aan het Onbevlekt Hart van Maria. De Nederlandse vertaling van het gebed treft u hieronder aan.  Toewijdingsgebed-NL