12 december Corentinus van Quimper

Corentinus was een kluizenaar, die op latere leeftijd bisschop van Quimper in Bretagne werd. Zelfs als kluizenaar veranderde hij al levens eenvoudig door zijn toewijding aan mensen. Zijn onbaatzuchtigheid was bekend in heel Frankrijk.
Volgens de legende zat er vlakbij waar hij woonde, een wonderbaarlijke vis in een fontein. Hij sneed dagelijks een klein stukje van de vis om zichzelf te voeden. Nadien gooide hij de vis weer in het water en in de nacht groeide het opgegeten stuk weer aan, zodat de heilige nooit honger leed. Anders zou hij zich kunnen voeden met kruiden en wortels gevonden in het bos.
Toen het bisdom Quimper werd gevormd, werd Corentin geroepen om de eerste bisschop te worden. Corentin vertrok naar de stad Tours en werd gewijd door Sint Maarten.
Hij is de patroonheilige van de zeevruchten. Hij is één van de zeven heiligen van Bretagne, samen met o.a. Machutus van Wales (patroon van Monster).