9 februari Apollonia van Alexandrië

Apollonia leefde in het oude Egypte. Zij was een rijke koningsdochter, dus een vrouw van aanzien, die veel goede werken deed. Onder keizer Decius werden de christenen uit hun huis gesleept en gedwongen hun geloof op te geven of een gewelddadige dood te sterven. Apolonia werd op gruwelijke wijze gemarteld, maar ze hield vol. Omdat Apollonia ondanks alles onverschrokken aan Christus en God als de enige Ware vasthield sloegen ze haar zo lang in het gezicht dat haar tanden uitvielen. Ze brachten haar bij de brandstapel en deden haar boeien af. Ze moest opgeven of zou in het vuur geworpen worden. Apollonia wachtte daar niet op. Ze gaf haar leven vrijwillig voor God en zijn Zoon.
Apollonia wordt nog steeds aangeroepen bij hoofdkwalen, aangezichtspijn en tandpijn. Zij is de patrones van de tandartsen.