1 juli: Herdenking en viering afschaffing slavernij

Vandaag, 1 juli, vieren we Keti koti, de Dag van de Vrijheden. In het bijzonder gedenken en vieren we dat de slavernij is afgeschaft. Maar ondanks dat slavernij in de wet is afgeschaft, zijn er mensen en bevolkingsgroepen die leven met pijn uit het slavernij-verleden die door overheden niet wordt erkend. Daarnaast vinden er in de samenleving heel wat vormen van moderne slavernij plaats, denk aan uitbuiting van werknemers in productiebedrijven en seks-slavernij.  Genoeg reden om daar vandaag bij stil te staan. Grote publieke festiviteiten vinden vandaag geen doorgang, maar lokaal wordt er vandaag wel herdacht en gevierd. Zo ook door de Haagse Gemeenschap van Kerken.  De online-viering van de Haagse Gemeenschap van Kerken kunt u via deze link op uw eigen tijd meevieren: https://youtu.be/PE-jLIShcO8.