Oprechte betrokkenheid

In Trouw van vrijdag 1 mei gelezen:
“Bij Mgr Gerard de Korte viel onlangs een folder in de bus. Of hij misschien geholpen moest worden bij het boodschappen doen. De bisschop heeft die helpende hand niet nodig, hij redt zich wel. Maar hij vond het ontzettend leuk dat hij dit aanbod kreeg van een ‘seculiere organisatie’. Bij een persgesprek over de hulpactie waarbij ook de RK kerk betrokken is (#nietalleen)  zei Mgr De Korte: ‘Er komt veel goedheid boven in de samenleving. (….) De motivatie komt uit het evangelie, maar evangeliseren is niet de insteek.’ Hij denkt wel dat de crisis die in zijn provincie Noord Brabant de meeste slachtoffers maakt, mensen meer bepaalt bij de zin van het leven, bij vragen rond lijden en de dood. En het christelijk geloof biedt een mogelijkheid om daar antwoord op te geven. Wij blijven wel de opdracht houden mensen te bereiken met het Evangelie, maar dat moet in vrijheid gebeuren. Het is eerst helpen en dan misschien verder praten.

Op 10 mei houden de kerken een collecte voor #nietalleen. “