1 mei Sint Jozef

Sint Jozef is de bruidegom van Maria, de moeder van Jezus. Samen hebben zij Jezus opgevoed en voorbereid op zijn latere leven. Onder zijn hoede groeide Jezus op in Nazaret. Jozef was een houtbewerker, een timmerman die ook andere werkzaamheden kon verrichten. Hoewel Nazaret een arm dorp was, was er in de buurt voldoende werk om als dagloner te werken. Waarschijnlijk heeft Jezus een aantal kneepjes van het vak van Jozef geleerd. Jozef is de patroon van timmerlieden en schrijnwerkers, maar ook van de daklozen, van reizigers en azielzoekers. Hij vond immers in Bethlehem geen onderkomen voor Maria en Jezus en zij moesten noodgedwongen de nacht in een stal doorbrengen. En vervolgens moest hij met moeder en kind op de vlucht voor Herodes.  Sint Jozef wordt aangeroepen voor een goede dood.
Dat wij maar trouw en behulpzaam mogen zijn, als Sint Jozef!

Heilige Jozef, bid voor ons, Heilige Jozef, bescherm ons!