Kerststallen tentoonstelling

In de periode van 10 tot 20 december zal Bert Hilhorst uit Amsterdam een deel van zijn verzameling kerststallen tentoonstellen in de kerk van Maria van Eik en Duinen. Zo’n 25 jaar geleden begon Hilhorst met het aanleggen van zijn verzameling. Aanvankelijk werden de kerststallen elk jaar tentoongesteld in de kerk, sinds een paar edities eens per twee jaar. ‘Het is namelijk nog best wat werk om zo’n tentoonstelling vorm te geven,’ zo luidt de verklaring. Dat Hilhorst ongeveer 450 kerststallen in zijn bezit heeft, maakt het er niet gemakkelijker op. ‘Kerstgroepen die ik in het begin heel bijzonder vond, verdwijnen nu meer naar de achtergrond.’ Maar minder speciaal worden ze daar niet door, zo meent de koster. ‘Ik heb heel veel bijzondere kerststallen. Elke keer als je een nieuwe koopt, is het er toch één die je nog niet hebt en die daarom bijzonder is.’
Een van de kerststallen waar Hilhorst echt trots op is, is er een uit de Franse Provence. ‘Die is 3,5 bij 1,2 meter groot. Daar ontdek je steeds wat nieuws in.’
De kerk van Maria van Eik en Duinen zal tijdens de tentoonstelling geopend zijn, de openingstijden zullen hier nader gepubliceerd worden. De toegang is gratis, wel wordt een vrije financiële bijdrage op prijs gesteld.