6 mei Johannes: apostel, Evangelist

Op hoge leeftijd werd de Evangelist Johannes verbannen naar het eiland Patmos. Omstreeks 98 keerde hij terug naar Efese, waar hij, ongeveer 100 jaar oud stierf. Johannes wordt vaak symbolisch afgebeeld met of als adelaar.

De moeder van Johannes en zijn broer Jacobus vroeg aan Jezus of zij links resp rechts van de Heer mochten plaatsnemen in Zijn Rijk. Zij hadden nog niet helemaal begrepen waar het eigenlijk over ging. Het moest eerst nog Pinksteren worden, waarmee de apostelen in de geheimen van het kruis en van de navolging van Jezus werden ingeleid.  Het Evangelie van Johannes leidt ons op meervoudige wijze in het leven van Jezus en zijn bedoeling in. Wij bidden dat wij daar kennis van mogen nemen en iets meer van kunnen begrijpen. Dat de Geest van Pinksteren ons daarbij moge helpen.