Lourdesbedevaart, eerste reisdag

Kort gezegd was de eerste reisdag een topdag. Alle pelgrims waren op tijd bij de bus en de reis verliep voorspoedig. Het weer was ook al heel mooie en belooft de komende dagen zelfs schitterend te worden.  Na de koffie in ’s Gravenmoer, reden we door naar de omgeving Amiens om daar aan picknicktafels te genieten van de box met heerlijke broodjes, drankjes en nog meer versnaperingen. Daarna hebben we een bezoek gebracht aan de grootste gotische kathedraal van Frankrijk, de Notre Dame in Amiens. Deze kathedraal is wat inhoud van het interieur betreft (200.000 m3) bijna twee keer zo groot als de Notre Dame in Parijs, maar ongeveer de helft van de Dom in Keulen.  Na dit bezoek begonnen we aan de laatste etappe van de eerste dag: op naar de Karmelietessen van Lisieux , beroemd geworden door de H. Theresia, die daar relatief kort medezuster is geweest, maar een rijkdom voor de kerk heeft nagelaten. We vierden daar eerst samen de eucharistie in een mooie, eenvoudige en rustgevende kapel  (de stiltekapel van het klooster) en daarna serveerden de zusters ons een heerlijk driegangendiner. Doordat alles zo voorspoedig verlopen was, konden we op tijd van onze nachtrust gaan genieten.