Vredeswake in Rotterdm

Het gebruik van wapens is niet het juiste instrument om Vrede te bereiken, het geld kan beter geïnvesteerd worden in ontwikkelingshulp, vindt de Franciscaanse Vredeswacht. Met investeren in mensen kun je veel conflicten oplossen. Daarom houdt deze groep een vredeswake bij de Internationale Wapenbeurs die op 16 mei in Rotterdam begint.

Dinsdag 16 mei 9.00 uur ontsteekt de groep de vredesvlam. Met een lied en een gebed opent men de wake. Daarna deelt de groep folders uit aan deelnemers aan de beurs en voorbijgangers.  Benadrukt wordt de weg van de dialoog. Met praten kun je strijdende partijen dichter bij elkaar te komen en het vertrouwen in elkaar herstellen. Vandaar naar opbouwen is een ‘eenvoudige’ stap.  Militairen en gelovigen hebben hetzelfde doel: duurzame vrede. Gelovigen bidden, militairen wagen er hun leven voor.

Vredesmanifestatie  bij de ITEC militaire beurs
16, 17 en 18 mei 2017
Ahoy complex in Rotterdam.

Op elk van deze drie dagen is er een wake van 9:00 tot 17:00, presentaties van 12:00 tot 14:00 en workshops van 11:00 tot 12:00 en 14:00 tot 15:00. Het zwaartepunt van de manifestatie ligt op dinsdag 16 mei, vooral tussen 12:00 en 14:00

Vredesmanifestatie bij Wapenbeurs ITEC in Rotterdam