Nieuwe bisschop in Groningen-Leeuwarden

Het bisdom Groningen-Leeuwarden maakte zaterdagochtend 1 april bekend dat paus Franciscus mgr. dr. Ron van den Hout heeft benoemd tot nieuwe bisschop van Groningen-Leeuwarden.

Ook de wapenspreuk van mgr Van den Hout is al bekend gemaakt: “in exilio spes” (in ballingschap hoop). Daarmee sluit hij aan bij de woorden van paus Franciscus tijdens het laatste Ad Limina bezoek. De paus vergeleek toen de situatie waarin de kerk in Nederland verkeert met die van de ballingschap van het Joodse volk. Wij hebben soms de neiging terug te kijken naar ons roemrijke verleden, maar de profeten hebben het Joodse volk er geregeld op gewezen dat de opdracht vooral is om vooruit te kijken. Wij moeten naar God op zoek gaan en met vertrouwen en volharding bouwen aan de toekomst.

Mgr Van den Hout komt uit Brabant. Hij studeerde in Rome. Hij was pastoor in Drunen en Elshout en deken van de Bommelerwaard. Het laatste jaar werkte hij met mgr De Korte samen als vicaris generaal in Den Bosch.

Zaterdag 3 juni vindt de wijding van  mgr Van den Hout plaats.