Op bezoek bij de Koning..

Als het kind koning is kunnen er mooie dingen gebeuren. Onbevangen kijken naar de wereld, genieten van wat mooi is en vergeten wat er voor nare dingen kunnen gebeuren. Onnozele kinderen is zo’n feestdag. De kinderen van Bethlehem waren de eersten in een lange rij die te maken kregen met heersers die het niet zo op Jezus en zijn boodschap  voorzien hadden. Dat deel vergeet je maar liever!

Vroeger was met Onnozele Kinderen het jongste kind ‘de baas’ in het gezin, mocht zeggen wat te eten en wat gedaan zou worden.  Het was ook een dag voor besturen om bij elkaar te komen, het jaar nog eens door te nemen en vooral ook als oefening in nederigheid.

Juist deze dag maakten wij een rondje langs kerststallen in de parochie, bij mensen thuis, in de pastorie… Eenzelfde tafereel een moeder met kind, met omstanders, maar op zoveel verschillende manieren uitgebeeld en ook nog eens heel verschillend versierd. Op bezoek bij het Kind, een feest om te herhalen.