Bedevaart naar de Heilige Deur in Schiedam

Voor het Heilig jaar van Barmhartigheid heeft Paus Franciscus toegestaan dat er in alle bisdommen Heilige Deuren, deuren van Barmhartigheid, open zouden staan voor gelovigen die deel willen uitmaken van een barmhartige wereld. Vrijdag 23 september trokken ruim veertig parochianen op naar de Liduinabasiliek in Schiedam.

201626791liduinabasiliek-barmhartigheidIn een korte lezing ging pater Richard Lobo in op de werken van barmhartigheid en welke rol wij daarin zelf kunnen spelen. De werken van barmhartigheid vloeien voort uit de woorden die Jezus spreekt over de eindtijd (math 25, 35-36). Daaraan is toegevoegd: de doden begraven. Elders zegt Jezus ‘’Laat de doden de doden begraven”. Het gaat er dan ook vooral om dat wij rond het sterven, net als bij de andere werken van barmhartigheid, oog hebben voor de ander en hem helpen een mindere periode door te komen. Aldus gesterkt was het tijd om de Heilige deur door te gaan. Door de Heilige Deur trokken wij de basiliek in. Wij werden op vakkundige wijze door de bijzonderheden van de basiliek en het leven van Liduina geleid. Er was ook ruimte voor het ontvangen van het sacrament van Boete en Verzoening, zoals passend is in het Heilig jaar. We sloten de middag af met een Eucharistieviering. Aldus geheiligd en gesterkt weer de bus in, terug naar Den Haag.

Meer foto’s ziet u hier