Workshop ‘adventskrans maken voor thuis’

 

20151127_121301Op vrijdag 27 november, vlak voordat de advent begon, hebben zo’n vijftien parochianen een adventskrans voor thuis gemaakt. ’s Ochtends vond de workshop in de Emmauskerk plaats en ’s middags in de kerk Maria van Eik en Duinen. Na een uitleg van de workshopleidster, Conny Hofschreuder, gingen de deelnemers met dit monnikenwerk aan de slag. ‘Monnikenwerk’ omdat de adventskrans een ‘uitvinding’ van monniken schijnt te zijn geweest én omdat het best een arbeidsintensieve bezigheid is. Je knipt eerst hele kleine stukjes taxustakken en die bind je vervolgens met ijzerdraad om de strokrans heen, dakpansgewijs steeds een nieuw laagje. De twee uur die voor elke workshop stonden gepland, waren aan de krappe kant om de klus te klaren. Ondanks de ‘zware’arbeid die moest worden verricht, vonden de deelnemers het een hele gezellige activiteit, mede door de warme chocolademelk, het lekkers en de mooie gesprekken. Alle deelnemers hebben een mooie eigen adventskrans kunnen maken. Nadat de adventskransen waren gezegend, ’s ochtends door diaken Jos van Adrichem en ’s middags door pater Richard Lobo, gingen de deelnemer voldaan naar huis terug.