Nieuwjaar

“Wie op de wind blijft letten komt niet aan zaaien toe, en wie naar de wolken blijft kijken komt niet tot oogsten” , lezen we in het boek Prediker (11,4-6).

Misschien wel een goede gedachte bij het begin van een nieuw jaar. Niet teveel goede voornemens maken, maar de weinige die je maakt dan ook uitvoeren: niet morgen, niet na de kerstvakantie, nee, vandaag, hoe de omstandigheden ook zijn. De jaren lijken niet op elkaar. Ieder jaar wordt ons gegeven als een uitdaging, een nieuwe kans. Een mogelijkheid iets van ons eigen leven te maken, iets te maken van de wereld waarin wij leven. Een kans om je man, je vrouw, je kinderen, je ouders weer met nieuwe ogen te bezien, te ontdekken dat er zoveel moois in al die mensen is. Een kans om te ont­dekken dat er zoveel reden tot vreugde is, vooral om de kleine dingen die om ons heen gebeuren, maar waar we misschien blind voor zijn. Een zalig nieuwjaar. Dat u zich het jaar dat komen gaat ook zálig mag voelen; dat God ons bij verdriet en tegenslag de kracht geeft overeind te blijven. Dat we het goede mogen leren zien, het goede dat nog altijd aanwezig is in onze wereld; dat we in het nieuwe jaar tijd mogen vinden voor God, dat we mogen ontdekken dat Hij trouw is, met ons meetrekt, heel het jaar door.

Namens het pastorale team
Kees Dernee.
Pastoor

 

Geef ons uw zegen, Heer,
geef ons een zalig nieuwjaar.
Leg uw hand op onze schouder
En blijf bij ons in goede en kwade dagen.

Amen